Informace pro pacienty

První návštěva

Při první návštěvě Vás zaregistrujeme, vyplníte dotazník a lékař provede vstupní prohlídku. Součástí jsou rentgenové snímky, které mohou odhalit problémy, které nejsou pohledem patrné. Výsledkem je plán ošetření.

Zubní kaz

Kaz je nejčastější lidské onemocnění. Je způsobeno bakteriemi, které díky zbytkům potravy vytvoří kyselinu, jež demineralizuje sklovinu. Toto počáteční stadium kazu většinou nevyvolává žádné potíže. Pokud kaz postoupí do dentimu (zuboviny), může se objevit krátká ostrá bolest při konzumaci studených nebo sladkých pokrmů. Do té doby lze kaz ošetřit výplní. Dojde-li ale k zasažení dřeně, bolest přetrvává, je dosti výrazná a nepomáhají analgetika. V tu chvíli je nutné přistoupit k ošetření kořenových kanálků (endodoncie). Ale kaz také nemusí vyvolávat žádné subjektivní potíže.

Váček (absces)

Absces se projevuje výraznou bolestí, otokem a zvýšenou teplotou. Jedná se o zánětlivý proces v okolí zubního kořene. Je zde nutné ošetření kořenových kanálků a uvolnění hnisu. V některých případech již zub nelze zachránit a je nutné ho vytrhnout (extrahovat).

Analgosedace

Pokud vám strach brání v ošetření při plném vědomí, lze ošetřit v analgosedaci.
Je to druh injekční anestezie, kdy pacient pospává a necítí žádnou bolest.
Po zákroku odchází v doprovodu domů. Po konzultaci s externím anesteziologem.

Ordinační hodiny

Pondělí7:45 - 15:15
Úterý7:45 - 15:30
Středa7:45 - 15:00
Čtvrtek7:45 - 15:30
Pátek7:45 - 12:30

Ceník

Smluvní pojišťovny

201, 205, 207, 209, 211, 213, 217

U nesmluvních pojišťoven, jakou je například VZP, je péče plně hrazena pacientem.

...více