Podiatrická ambulance
Podiatrie je samostatný medicínský obor, jehož základním modelem pro vyšetření a léčbu je správné držení těla odvislé od postavení nohy.
Při jakékoliv ortopedické vadě nohy dochází k přenosu vadného držení těla pomocí torzních sil na další, vyšší partie svalové a kloubní, jejichž bolesti mohou být prvním příznakem někdy vážného ortopedického postižení nohy.
Při důkladné diagnostice nabízíme i unikátní možnost léčby zmíněných problémů, a to v podobě termoplastických stélek do bot FORMTHOTICS ™. Odkaz na Formthotics .cz

FORMTHOTICS ™
Ortopedické vložky do bot Formthotics jsou unikátním patentem výrobce FSI z Nového Zélandu.
Termoplastická hmota prefabrikované vložky se uzpůsobí do konkrétních bot.
Předehřeje se na určitou teplotu a pacient si udělá otisk vlastní nohy do hmoty za pomoci lékaře, který použitím určitých hmatů pomůže otisk upravit tak, aby se opět vrátily správné osy pohybu nohy.
Používáním vložek dochází jednak k návratu stability celého těla, ale zlepší se i komfort chůze a odtlumí se nárazy dopadu kroků.
Naše nohy tak netrpí tvrdými povrchy, po kterých denně chodíme.

 

DUX – boty z materiálu Duflex
Vysoká účinnost vložek při odstraňování různých bolestí svalového a kosterního aparátu a neustálé dotazy jak doplnit vložky Formthotics pro nošení doma nebo v létě nás inspirovaly v hledání jistoty korekce a dynamiky chůze i při činnostech, kdy člověk hledá pohodlí.
Řešením jsou boty DUX s technologií Chung Shi.
Chung Shi
Mnohonásobně více jsou zapojeny svaly, které takzvaně formují postavu.
Jsou to lýtka, stehna a hýždě, ale zároveň jsou zapojeny svaly, o jejichž existenci mnohdy ani nevíme.
Vložky Formothotics a boty DUX potlačují naše civilizační potíže.
Součástí podologie je léčba zarůstajících nehtů na palcích DK, kuřích ok a bradavic.
Kombinujeme většinou laserové ošetření a mikrochirurgické výkony.

 

Ošetření zarůstajících nehtů

Bolestivé zarůstaní nehtů na palcích nohou lze vyřešit malým chirurgickým zákrokem v lokální anestezii. Základem je důkladné odstranění části zarostlého nehtu až do lůžka, následné ošetření laserem nebo chemicky je prevencí  recidivy.